Microsoft Windows 10 ile birlikte Internet Explorer’ın yerini alacak Microsoft Edge tarayıcısını kullanıma sundu, bu yazımızda tüm tarayıcılarda reklam engelleme işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz. Microsoft Edge performansı ile kullanıcılarını memnun etse de eklenti desteğinin olmaması çok büyük bir eksiklik. Diğer tarayıcılarda AdBlock gibi reklam engelleme eklentileri kullanıyor ve Microsoft Edge’de reklamlardan bunaldıysanız bu yazımız tam size göre.

Tüm Tarayıcılarda Reklam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Burada yer alan Reklam Engelle.zip dosyasını indirin. Dosyayı zip’ten çıkartın, ardından Reklam Engelle.bat uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Artık Microsoft Edge dahil olmak üzere hiçbir tarayıcıda reklam görmeyeceksiniz. Peki bu işlem nasıl oluyor?

Herhangi bir uyarı gelmesi durumunda uyarıya onay verin. Bu yöntem çalışmıyor ise aşağıdaki yöntemi deneyin.

Tüm Tarayıcılarda Reklam Engelleme İşlemi Manuel Olarak Nasıl Yapılır?

Burada yer alan Reklam Engelle.zip dosyasını indirin. Dosyayı zip’ten çıkartın, ardından C:\Windows\System32\drivers\etc dizine gidin, indirdiğiniz dosyanın içinde yer alan hosts dosyasını buraya kopyalayın, gelen değiştirme isteğine onay verin.

Tüm Tarayıcılarda Reklam Engelleme İşlemi Ne Yapıyor da Reklamları Engelliyor?

Yaptığı işlem çok basit, bu araç aracılığı ile hosts dosyasını düzenliyorsunuz. Hosts dosyası ne işe yarar derseniz Windows üzerinde bir internet sitesine girilmesini engellemek veya farklı bir ip adresine yönlendirmek için kullanılır.

Tüm Tarayıcılarda Reklam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım