Windows 10 ile birlikte kullanıma sunulan Microsoft Edge Reklam Engelleme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda eklenti desteği henüz gelmeyen Microsoft Edge’de reklam engelleme işlemini anlatıyoruz! Ancak AdGuard yazılımının geliştiricileri bir şekilde programlarını Microsoft Edge’e adapte etmeyi başarmışlar. Artık Microsoft Edge’de reklam engellemek mümkün!

Microsoft Edge Reklam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Buradan Adguard programını indirin, ardından kurulumu yapın. Kurulumu yaptıktan sonra karşınıza gelen ayarlar ekranından Dil seçemi yapıp ilerleyin. Gelen pencereden engellemek istediğiniz reklam türlerini seçin. Program sosyal medya butonlarını da engellemenize olanak sağlıyor. Do not block useful ads seçeğinin tikini kaldırmak size kalmış, bu seçenek normal düzeyde sayılacak reklamları engellemiyor. Sadece abartılı reklamları engelliyor. Bu aşamadan sonra ayarlama ekranını tamamladık. Artık Microsoft Edge dahil olmak üzere tüm tarayıcılarda gelişmiş bir reklam engelleme filtresi kullanıyorsunuz.

Bu yazımın bir diğer özelliği ise http üstünden engelleme yapmasına rağmen sitelerde yer alan istemediğiniz alanlara da kendiniz müdahale edebilirsiniz.

Microsoft Edge Reklam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Alternatif bir yöntem olarak Host dosyasını modifiye ederek çok daha pratik ve hızlı bir yöntemde mevcut, bu yöntem için burada yer alan Host Dosyası Aracılı İle Tüm Tarayıcılarda Reklam Engelleme yazımızı okuyunuz.