Windows 10 ile birlikte Windows Defender ayarları modern arayüze taşındı, uygulamaya bulut güvenlik gibi ek özellikler geldi, bu yazmızda Windows 10 Defender Kapatma ve açma işlemi nasıl yapılır buna bakıyoruz. Ancak bu taşıma işleminden sonra Windows Defender tamamen kapılamaz hale geldi. Bizlerde bu yazımızda Windows Defender kalıcı olarak nasıl kapatılır? sorusunun cevabını vereceğiz.

Windows 10 Defender Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Defender kapatmak için Windows Defender Açma Kapatma dosyasını indirip, dosyayı zipten çıkartıp ardından Windows 10 Defender Kapatma.reg dosyasını çalıştırıp gelen uyarılara onay vermeniz yeterli. Windows Defenderin kapandığından emin olmak isterseniz C:\Program Files\Windows Defender dizinine gidip MSASCui.exe uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran görüyorsanız Windows Defender devre dışı bırakılmıştır.

Windows 10 Defender Kapatma
Windows 10 Defender Kapatıldı

Windows 10 Defender Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows Defenderi açmak için Windows Defender Açma Kapatma dosyasını indirip, dosyayı zipten çıkartıp ardından Windows Defender Açma.reg dosyasını çalıştırıp gelen uyarılara onay vermeniz yeterli. Ardından C:\Program Files\Windows Defender dizinine MSASCui.exe dosyasını çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Windows 10 Defender Kapatma
Windows 10 Defender Açıldı

Bu ekranda yer alan Şimdi başlat butonuna tıklayın, birkaç dakika içinde Windows Defender aktif olacaktır.