Windows 10 işletim önceki sürümlerden farklı olarak daha modern arayüz ile geliyor, bu yazımızda Windows 10 Koyu Mod nasıl aktif ediliyor buna bakıyoruz! Yeni arayüz standart masaüstü pencereleri gibi büyütüp küçültülebiliyor, boyutları ayarlanabiliyor. Microsoft Windows 10 için ilerleyen dönemlerde koyu mod adında bir mod duyurmaya hazırlanıyor olacak ki sistemde bazı kayıt ayarlarını değiştirerek tüm modern arayüzü koyu modda görüntülemeniz mümkün. Peki bu işlemi nasıl mı yapacaksınız? Bizi takip edin!

Windows 10 Koyu Mod Aktif Etmek

Aşağıda yer alan bağlantılardan Windows Koyu Mod isimli dosyayı indirin, ardından zip’ten çıkartın. Ardından Koyu Mod.reg dosyasına 2 kere tıklayın ve gelen uyarılara onay verin. Bu işlemden sonra tüm modern arayüz siyaha bürünmüş olacaktır.

Windows 10 Aydınlık Modu Aktif Etmek

Yukarıdaki başlıkta yer alan koyu modu beğenmediyseniz aydınlık moda geri dönmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gerek koyu mod için indirmiş olduğunuz dosyanın içinde yer alan Aydınlık Mod.reg dosyasına tıklayacak gelen uyarılara onay vermeniz gerek. Ardından modern arayüz önden olduğu hale dönecektir.

Windows 10 Koyu Mod Aktif Etmenin Bir Zararı Var Mı?

Microsoft ile windows sürümünden beri regedit’e erişimi kullanıcılar için serbest bırakmış, buradan yapılacak değişiklikler için kullanıcılara özgürlük sunmuştur. Bu sebepten dolayı yaptığınız değişikliklerden herhangi bir sorun olmayacaktır.

Windows 10 Koyu Mod Dosyalarını İndir

Windows Koyu Mod dosyasını burada yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz. (Windows Koyu Mod)

Windows 10 Koyu Mod İle İlgili Görseller