Windows 10 ile birlikte Windows 8.1/7 kullanıcılarına ücretsiz Windows 10’a geçiş hakkı tanınmıştı. Bu geçiş sonrası sorun yaşayan veya Windows 10’a uyum sağlayamayan kullanıcılar için 1 aylık geçiş yaptıkları sürüme geri dönme hakları bulunuyor. Peki Windows 10 Önceki Sürüme Geri Dönme işlemi nasıl yapılır? sorusunun cevabına hep birlikte bakalım.

Windows 10 Önceki Sürüme Geri Dönme İşlemi Nasıl Yapılır?

Başlat’a tıklıyoruz. Aç/Kapatın üstünde yer alan ayarlar seçeneğine tıklıyoruz. Karışınıza gelen ekrandan Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine tıklayın. Köşede yer alan Kurtarma seçeneğine tıklayın. Windows 8.1 / 7’ye Geri Dönün bölümün altında yer alan Başlayın butonuna tıklayın. Ardından karşınıza gelen Neden eski sürüme dönüyorsunuz ekranında sorulan soruları cevaplayıp ileri butonuna tıklayın. Bu işlemden de sonra Bilmeniz gerekenler ekranı karşına gelecek. Bu ekranda yer alan ileri butonuna tıklayın, ardından geri yükleme işlemi başlayacak. Bu işlem 1 saatten uzun sürebilir telaşlanmayın. Bu işlem yapılırken bilgisayarınızı kapatmayın, kullanmaya çalışmayın.

Windows 10 Önceki Sürüme Geri Dönme İşlemi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Bu yazımızda Windows 10 Önceki Sürüme Geri Dönme işleminin nasıl yapıldığını resimli ve yazılı olarak anlattık, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…