Microsoft Windows 10 ile birlikte Microsoft’un güncelleme politikası tamamı ile değişti, artık Windows 10 Otomatik Güncelleme varsayılan olarak her bilgisayarda yapılıyor. Windows 7/8.1 lisansına sahip olan kullanıcılar hatırlayacağınız üzere ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapma imkanı sunuldu. Microsoft Windows 10 ile birlikte artık güncellemeleri herkesin yapmasını istiyor, Windows 10 Home kullanan kullanıcılara güncellemeleri kapatma imkanını ortadan kaldırmış durumda. Bu noktada geliştiriciler devreye girerek bazı regedit açıkları ile güncellemeleri kapatmanın yolunu buldular. Bu yazımızda Windows 10 Güncelleme Almayı nasıl kapatırız bundan bahsediyor olacağız.

Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Kapatmak

Burada yer alan regedit düzenleme girdisini indirin. Dosyası zip’ten çıkartın, ardından Windows 10 Güncelleme Kapatma.reg uygulamasına çift tıklayarak çalıştırın. Gelen uyarılara onay verin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık yeni güncellemeler çıktığında otomatik olarak deneklenmeyecek, isterseniz kendiniz denetleyip yükleyebileceksiniz.

Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Açmak

Burada yer alan Windows 10 Güncelleme dosyasını indirin. Dosyası zip’ten çıkartın, ardından Windows 10 Güncelleme Açma.reg uygulamasına çift tıklayarak çalıştırın. Gelen uyarılara onay verin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kapatmış olduğunuz ototmatik güncellemeler geri açıldı, artık sistem günlük olarak belirli saatlerde yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edecek.

Windows 10 Otomatik Güncelleme Almayı Kapatmak Resimli Anlatım