Bu yazımızda Microsoft Hesabı ile oturum açılan bilgisayarlardan yerel hesaba nasıl geçilir, geçiş esnasında nelerden feragat edilir gibi soruların cevabını vereceğiz. Microsoft hesabı ile oturum acılan bilgisayarı yerel hesaba geçirme.

Microsoft Hesabı İle Oturum Açılan Windows’u Yerel Hesaba Geçirme

Bu yöntem ile bilgisayarınızda kurulu olan Microsoft hesabını kaldırırsınız, artık yerel hesapta bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz. Herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız. Ancak veri senkronizasyonu, yedekleme ve mağazaya erişim gibi özellikleri kaybedersiniz.

Başlat’a tıklayın, ardından Ayarlar’ı tıklatın. Gelen pencereden Hesaplar seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen hesap ayarları bölümünde yer alan bunun yerine yerel bir hesap ile oturum açın’ı tıklayın. Sizden microsoft hesabınız şifresi istenecek, bu şifereyi girin ve ileri butonuna tıklayın. Yerel hesap için kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenecek, bu alanları doldurun ve ileri butonuna tıklayın. Ardından oturumu kapat ve bitir butonuna tıklayın. Artık bilgisayar açılışlarında şifre sorulmayacak.

Microsoft Hesabı İle Oturum Açılan Windows’u Yerel Hesaba Geçirme